.

.

Одлична цена
Санта Барбара, Калифорнија-Делфин Скулптура - Фенер Прес Уметнички Дела

Санта Барбара, Калифорнија-Делфин Скулптура - Фенер Прес Уметнички Дела

DEN 558.40

Залиха
Достапно за нарачка

Висококвалитетен уметнички печатење.Печатени на тешки акции хартија 100% Направени Во Америка.Големината на хартијата е 24 х 36 инчи големина на слика од 24 х 36 инчи овој премиум печатење со ликовна уметност Giclee е надградба од нашиот стандарден уметнички принт. Печатена на густа (310гсм) текстура хартија за акварел без киселина. Отпечатоците од гикли се стандарден медиум за репродукција за музеи и премиум уметнички галерии ширум светот. Овој отпечаток е 100% Направен Во Америка.Гикли (француски за "прскање") е процес на печатење каде милиони капки мастило се прскаат на висококвалитетна хартија. Овој процес на печатење овозможува динамичен, речиси 3Д изглед поради високата палета на бои (милиони бои), мазната текстура за печатење и неверојатните детали во сенките, создавајќи длабочина.Ние користиме само мастила за ликовна уметност, кои се отпорни на избледување најмалку 75 години, архивски квалитет на ниво на музеј, со пигмент без киселина за да се осигураме дека печатењето не ја менува бојата со текот на времето.Големината на хартијата е 24 х 36 инчи со големина на слика од 24 х 36 инчи, совршена за врамување.Giclee ќе брод валани во дебела поштенска цевка, валани со архивско ткиво.Фенер Прес е динамична уметничка компанија која е специјализирана за водечките слики во светот. Нашата колекција вклучува оригинални дела создадени од нашиот домашен уметнички тим, модерна фотографија, трендови за декор во домот и канцеларијата, антички мапи, гроздобер постери и сѐ помеѓу нив. Со постојано растечка колекција на светски познати слики, Фенер Прес е трендсетер познат по украсување домови и големи одморалишта - како и комплети реклами, филмови и телевизиски емисии.Ако барате совршена уметност за врамување за вашиот дом или канцеларија, сигурни сме дека имаме парче со кое ќе се поврзете. Разгледајте ја нашата колекција овде со над 50.000 слики достапни во повеќе големини и медиуми. Ние, исто така, би сакале да го искористиме ова време за да ви се заблагодариме ако сте купиле од нас порано, или планирате денес. Поддржувате уметници кои длабоко се грижат за нивната уметничка форма и компанија која е горда што ги печати овие неверојатни слики во Америка. Вашата поддршка ни овозможува да продолжиме да го правиме она што го сакаме - создавајќи убава уметност.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 2.00

Карактеристики : Ngff ДО Sata Цврста Состојба Хард Диск кутија само, други додатоци демо на сликата не е вклу

DEN 1.67

П2 : Дали ќе се намали или избледи?А2 : имавме направено некој тест и тој нема да се намали или избледи по м�

DEN 127.84

Опис r r Оваа ставка е произведена со врвен материјал за издржлива и долготрајна употреба Тој е дизајнир�

DEN 2.00

Испорака на енергија кога ви треба, Моќниот Макс МЛ712 12 Волти 7.2 ах користи најсовремена, тешка мрежа од л

DEN 1.00

Поддразнивание смешни Скелет Печатење Туника Блузи Вештерка Маица Денот На Свети Патрик Маица Шамрок И

DEN 2.33

Големина Изработени од супер мека ткаенина, овие пријатни кошули лесно преминуваат од крцкавоста на пр�

DEN 1.00

Ленсерија Екстремни Десозни Нови Секс Црна Боја Жени Жартиера Долна Облека Секс Градник И Гаќи Сетови...

DEN 93.28

Ова е Претходна книга Сите наши книги се Во Добра или подобра состојба.Формат : Maperbackauthor : Даниел Magariel ISBN10

DEN 303.84

* Пакување од 3 Маски Во Црна Боја* Покривка За Лице За Мажи и Жени, Унисекс Стилски и удобен* материјалот �

DEN 207.84

Атлетик работи кратко печатено од женска мала тежина е симпатична, удобна и разноврсна Совршено е да се

DEN 2.33

Машки Моден Зимски Џемпер Секојдневен Пуловер Качулка Руно Jacket Features : 1.It изработен е од материјали, дово

DEN 399.68

Поранешното момче Слим нуди висок струк и се вклопува во слаб и опуштен од колкот до коленото пред малку

DEN 2.33

Одржливата кошула со долга ракава на Чапс, Одржливата лесна кошула е лесна грижа и лесно носење...

DEN 1.33

Едноставен елегантен разноврсен во сите прилики во текот на целата година, лесен за носење работни модн

DEN 3439.68

Елегантен и привлечен, зачудувачки крем буклен ткаенина Халтон Кинг кревет (3 кутии) од Меридијан мебел �

DEN 415.84

Стаклени Монистра Алуминиум Оксид, 90 Микрони, Идеални За употреба Во Микроечер за создавање сатенски сј

DEN 1.00

Сезона : umn, Зима Тип на ракави : Табела Со Долги Ракави : Големина : 80 Препорачана Возраст : 1224 Месеци Биста