.

.

Одлична цена
Трговска марка ликовна уметност „Дрвени чамци со розови ix“ платно уметност од Рејчел Пери

Трговска марка ликовна уметност „Дрвени чамци со розови ix“ платно уметност од Рејчел Пери

DEN 2601.60

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Рејчел Перисубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија од две дрвени чамци близу. Истакнати бои : црно, вино, розово, тен, бела, портокалова светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Фотографија од две дрвени чамци одблизу.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 638.40

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

DEN 297.60

Париз патот Минималистички, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатн

DEN 1530.08

Уметник : Regina Mooresubject : Abstract Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено з

DEN 0.33

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

DEN 639.68

Авенија на пистата Наутичка и крајбрежна wallидна уметност платно „Curro Cardenal“ Дневна пауза 'крајбрежни п�

DEN 1530.08

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

DEN 1.67

Уметник : Clemens Geigersubject : Pandasse Style : Modern & Modern and Moderning Product Type : Galleryобвиткано платно Арт За создавање високо кв

DEN 3.33

Уметник : јуни Ерика Вес Тема : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано плат�

DEN 2601.60

Уметник : Кејти Пертитсубјект : Типографија Стил : Модерни и современи производи Тип : Галеријаобвиткано

DEN 255.84

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со Париз цветен парфем од печатените студио Wynwood, прекрасно