.

.

Одлична цена
Трговска марка ликовна уметност „Дрвени чамци со розови ix“ платно уметност од Рејчел Пери

Трговска марка ликовна уметност „Дрвени чамци со розови ix“ платно уметност од Рејчел Пери

DEN 2601.60

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Рејчел Перисубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија од две дрвени чамци близу. Истакнати бои : црно, вино, розово, тен, бела, портокалова светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Фотографија од две дрвени чамци одблизу.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 3.00

Подготвени да се претставиме со презентацијата во различни големини, трговската марка ликовна уметнос�

DEN 3.00

Уметник : Carolee Vitalettisubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подго

DEN 1.00

Уметник : Vision Studio Subject : Abstract Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова подготвено за ви�

DEN 255.84

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со Париз цветен парфем од печатените студио Wynwood, прекрасно

DEN 2.00

Уметник : Carolee Vitalettisubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подго

DEN 2.67

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

DEN 1.33

Апстрактна Avenue Wall Art Canvas Prints 'Cosmos' боја жолт, сино космос, е вешто изработено модерно уметничко дело од ви

DEN 2601.60

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено уметничко дел

DEN 0.67

Runway Avenue Animals Wall Art Canvas Prints 'Detective Beagle' кучиња и кутриња кафеава, кафеава, детективска бигла, е вешто израбо�

DEN 768.00

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзажапестит : Современа трговска марка ликовна уметност 'Лос Анџелес

DEN 704.00

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговската марка ликовна уметно

DEN 2.00

Уметник : Мелиса Вангсубјект : City Scapestyle : Bold & Eclectic Modern Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова подготве

DEN 1.67

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

DEN 1.67

Cујорк, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна црна боја, овој лико