.

.

Одлична цена
Трговска марка ликовна уметност „Уа Ча Пасторална Толејл IV“ платно уметност од Клод Лорен

Трговска марка ликовна уметност „Уа Ча Пасторална Толејл IV“ платно уметност од Клод Лорен

DEN 768.00

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Claude lorainsubject : Пејзаж-апестит : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со слика на пејзаж со сини тони. Истакнати бои : Сина, светло сина, бела светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Слика со сино-тон пејзаж.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 2.00

Уметник : Мелиса Вангсубјект : City Scapestyle : Bold & Eclectic Modern Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова подготве

DEN 2.67

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

DEN 1.67

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со потпетици над Peonies од Wynwood Studio Canvas, прекрасно парче за уба

DEN 0.67

Плоштад од бело злато дијаманти, е вешто направено традиционално уметничко дело од вистински уметници..

DEN 255.84

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со Париз цветен парфем од печатените студио Wynwood, прекрасно

DEN 2.67

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

DEN 2601.60

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, ова подготвено да се обеси, соз�

DEN 1530.08

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

DEN 2601.60

Уметник : Кејти Пертитсубјект : Типографија Стил : Модерни и современи производи Тип : Галеријаобвиткано

DEN 2601.60

Тема : Флорална и ботаничка стилот : Современа производ Тип : Дрво рамка, бела матка, акрилна трговска мар

DEN 1.67

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

DEN 3.33

Уметник : јуни Ерика Вес Тема : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано плат�

DEN 2601.60

Уметник : јуни Ерика Весссубјект : Апстракт Стил : Индустриски прооден вид : галерија обвиткано платно ум

DEN 2239.84

Surf Flag, е вешто направено рустикално уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна сина боја, ова лик

DEN 3.00

Подготвени да се претставиме со презентацијата во различни големини, трговската марка ликовна уметнос�

DEN 2601.60

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

DEN 255.84

Runway Avenue Animals Wall Art Canvas Prints 'Frog' ’’ ’’ ’’ ’’ ’’ ’и диви животни зелена, бела жаба, е вешто изработено мо

DEN 2.00

Уметник : Kcdoodleart Subject : Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „птици“ платно уметност од

DEN 2601.60

Уметник : Вилијам ardardinesubject : Animalsstyle : ModernCentury Modern Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подгот�

DEN 1.33

Уметник : Wyannes Ubject : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничк�

DEN 639.68

Уметник : Дебора ДонешеОнјубјект : Транспортен стил : Beachy Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност О�

DEN 1.00

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност