.

.

Одлична цена
Трговска марка ликовна уметност „крајбрежен ерет I“ платно уметност од Албена Христова

Трговска марка ликовна уметност „крајбрежен ерет I“ платно уметност од Албена Христова

DEN 2.00

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Albena Hristovasubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има голем ерет кој стои во центарот на рамката. Истакнати бои : Греј, Вајт Албена е родена во семејство на уметници и доби 12 години обука за класична уметност во Европа. Почна да слика кога имала само четири години. Набргу по дипломирањето, Албена создаде неколку големи мурали. Првото соло уметничко шоу на Албена беше во 1987 година. За време на времето во Европа, Албена учествуваше секоја година во Арт Базел - најпрестижната модерно уметничко шоу во светот. Корпоративните и приватните колекционери ја купиле целата своја уметност пред секое отворање на шоуто. Во 1990 година Албена се пресели во Јужна Калифорнија со семејството. Во текот на првите неколку години во САД Албена имаше неколку соло -претстави во Вашингтон, Лос Анџелес и Чикаго и ја продаде својата оригинална уметност на приватни колекционери. Во овој период, таа имаше голем успех продавајќи ги своите оригинали, но исто така сфати колку малку луѓе имаат пристап до нејзината уметност низ целиот свет. Визијата и амбицијата на Албена беше да допрат што повеќе луѓе колку што беше можно во нејзиниот живот. Needed требаше поинаков канал за да ги оствари своите соништа. Во 2000 година, Албена го откри светот на издаваштвото на уметноста. Во Newујорк, таа се запозна со сопствениците на една прекрасна компанија наречена Wild Apple Graphics и како што велат дека остатокот е историја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Голем ерет кој стои во центарот на рамката.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 1118.40

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, овој часовник на црна кабина и ложа...

DEN 417.44

Ахгли Компанија Внатрешен Правоаголник Со Сива Облачна Сива Површина Килими, 5 'х 7' Дизајниран да издржи

DEN 671.84

Црвениот атлас Дизајн „Маркет Ми 1897“ платно уметност Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се дв

DEN 3.33

Thumber Trigger Target Release со Silk Path Sears за огромна количина на активирање на активирање и прилагодливост на напнат

DEN 263.84

Купете ја оваа колекција облека за мали деца од garanimals, достапна во големини од 2 до 5t Облеката за гараним�

DEN 3.00

Цврст ѓердан од не'рѓосувачки челик бесконечен бар вие сте сакани што сте сакани цврст не'рѓосувачки ч�

DEN 0.67

Проверете го овој прекрасен прстен од стабилните изрази Изработено е од сребро и има розово злато...

DEN 2.67

Дон Полсон претставува прекрасно Црно Украсено Дрво 24х17 Врамено со Уметничко Парче Со Двојно Матирање,

DEN 2.00

Материјал : Неопренови, Полиестер Ве Молиме Запомнете : Проверете Кај Лекар Пред Да Започнете Нов Режим �

DEN 379.52

Sachs Super Set спојката на спојката на спојката, спојката на спојката, системот за спојки и снабдувачот на ком

DEN 799.84

Придружете се на тимот на Олстар и украсете го вашиот дом или канцеларија со олстар мат од решенија за л�

DEN 1.00

29" должина : 81см / 31.10"големина : ххххл биста : 144см / 56 жените плус големина блузи 3 / 4 ракави дозвола три чет�

DEN 1.67

Оваа оригинална, висококвалитетна испружена платнена уметност Од Преса За Фенери, може да се пофали со �

DEN 0.33

Багажникот ПотпораКомпатибилен со 20072009 Понтијак Г5 Седан 4Вратакомпатибилен со или Одговара : 20072009 Пон�

DEN 3.33

Информации за производот : Тип : прстен, рингматеријал : Сребрен Стил : Религиозен / Тотемстил : машки мате