.

.

Одлична цена
Месинг Светски Месинг Ганеша Ганеш Голема Статуа За Домашен Влез Декор Ганпати Идол Мурти Брак Подарок Среќа Успех Дивали Пуја

Месинг Светски Месинг Ганеша Ганеш Голема Статуа За Домашен Влез Декор Ганпати Идол Мурти Брак Подарок Среќа Успех Дивали Пуја

DEN 479.84

Залиха
Достапно за нарачка

Материјал : Месинг Со Разнобоен Скапоцен Камен Рачна Работа Димензија : 13 Инчи Висина Х 7 Инчи широк Х 7 Инчи длабочина. Тежина : 4 Кгпак Содржи : 1 Единица Месинг Храмови Погодни за поставување Идол 4 х 6 Инчи Овој Месинг Храм Мандир Подобрете Ја Вредноста На Декорот На Куќата, Канцеларијата, Хотелот Итн. Одлични Идеи За Свадбени Подароци, Церемонии За Затоплување На Годишнината, Подароци За Роденден, Нов Потфат.Месинг Храмот го меша најдоброто од функционалноста, како и убавината, создавајќи совршена структура во која ќе се создаде приватен храм; суштински додаток на секој дом, Месинг Храмот, исто така, прави одличен подарок за најблиските.Молитвата е составен дел од домот на секој поединец или семејство. Вообичаена практика меѓу побожните од сите религии, опфаќајќи го светот, е да имаат приватен храм во нивниот дом; со свои идоли, текстови и украси. Месинг Храмот е рачно изработен со висококвалитетен, неизменет месинг, имајќи ги предвид и функционалноста иesетската убавина. Материјал : Месинг Со Рачна Работа Со Скапоцени Камења, Завршница : Сјајна, Боја : Разнобојна. Димензија : Должина 11 Инчен Ширина 6 Инчен Висина 9.5 Инчен Тежина 6.7 Кг. Пакетот Содржи : 1 Единици Месинг Ганеша Идол. Одлично за подароци за време на свадби, годишнини, церемонии за затоплување на куќи, нов потфат, церемонии за доделување награди итн. Исклучиво рачно изработени Од квалификувани Занаетчии На Индија. Идолот Ганеша е широко почитуван како отстранувач на пречките, покровител на уметностите и науките и дева на интелектот и мудроста. Како бог на почетоците, тој е почестен на почетокот на обредите и церемониите. Лордот Ганеш Џи се повикува и како покровител на писма и учење за време на сесиите за пишување.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 2.67

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашата 100% Памучна Унисекс Маица во Стилот На Б�

DEN 1.33

Сезона : Есенска Зима Пол : Жени Повод : Повик Материјал : Полиестер Тип На Шема : Цврст Должина На Ракавот

DEN 3.33

Уметник : Ричард Бересфорд Харисјубјект : Пејзаж апестит : Модерни многу фотографи чии дела сега висат в�

DEN 3.00

Оваа исклучителна уметност на платно на фармата куќа носи убавина во вашиот дом и канцеларија...

DEN 287.84

Бебе Момче Дуксер Постави Дете Деца Бебе Момчиња Девојчиња Без Ракави Цртан Филм Диносаурус Цветни Еле�

DEN 3.00

Опис : Пол : Жени, Дамски Стил : Женски Врвови За Облека Со Долги Ракави, Женска Сомотска Есенска Зимска Бл

DEN 0.33

Женска Мода Лето Цврст Обичен Џеб Со Копчиња Еластични Панталони Долги Половинакарактеристики : 1.Карак

DEN 0.67

Дизајнирано со вас на ум, Виола од Лесна улица обезбедува сандала со ниски блок потпетици што можете или

DEN 1.33

Pioneer Woman NonStick 11 "& 9 " Teal Fry Twin Twin Pack, 2 Piec The Pioneer Woman Frontier Specle Teal Aluminum Non Stick Twn 11 / 9 Inch Fry Pan Teal : 11 "Fry Pan 9" Fry Pan...

DEN 0.67

Ноар песок и бранови, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна бела �

DEN 3.00

Стабилен стил Zформа во форма направен со силна метална структура 【Трајни метални рамка】 Стабилен сти�

DEN 3072.00

Осветлувањето додава елеганција, стил, софистицираност и ги разубавува вашите домашни или канцелариск�

DEN 1695.84

Додадете боја на вашиот традиционален простор со Комплетот Ватиран Прекривка ботуивенија...

DEN 383.84

Сезона : Пролет, лето, aut, зима Повод : Секојдневно Стил : Секојдневен, елегантен, симпатичен, спорт...

DEN 319.68

Мода Женски Обичен Половина Ракав VВратот Печатени Дами Лабава Долга Облека информации За Производот : �

DEN 1.00

Агли Компанија Машина Перат Затворен Правоаголник Преодна Небесно Сина Површина Килими, 6 "х 9" Дизајнир�

DEN 239.84

Опис : Ортопедски Сандали Пол : Жена, Жени, Дама, Дами, Женски Стил : Флип Флоп Сандали, Летни Сандали, Клин

DEN 3.33

(1) Машинско Перење (2)Двојно Зашиени И Вез Лого, Букви И Броеви (3) 100% Висококвалитетен Полиестер и Ткаенин

DEN 3.00

Куеконди Фустани За Жени 2023 Пролет И Еднобојна V Вратот Лабава Везена Шуплива Чипка Цвет Секси Летен Фус

DEN 2.33

Плус Големина Фустан Денот На Независноста Жените Мода VВратот Без Ракави Летна Вечер Партија Печатење

DEN 1.33

Женски Памук Лен Без Ракави Широка Маица Елек Маица Блуза Блуза Блузи Плус Големина Карактеристики :...

DEN 1071.84

Уметник : Харен Арулананхамсубјект : животни Стил : Модерни многу фотографи чии дела сега висат во уметн�

DEN 127.20

Еднакви делови лесен и шик Зората е стилизирана со ремени и хардвер Дизајниран со заоблен прст...

DEN 0.33

Дури и најудобната перница нема да се чувствува правилно без мека навлака за перници што дише околу неа.

DEN 2.33

Блин Колеџ Buckaneers Сопственост На Crewneck Sweatshirt W Република Облека разбира само колку неверојатно страстни к

DEN 223.84

Папучи За духови на земјата За Жени Папучи Домашни Сандали Ткаат Рамни Цвеќиња На Плажа Влечки За Дишењ�

DEN 399.68

Сребрени фармерки копродукции Суки средно издигнување на фармерки со права нозе плус големина Суки е н