.

.

Одлична цена
Меки Пастелни Стапчиња, Бои Богата Боја Меки Пастели Лесни За Ми Избледување Преносни Лесни За Употреба За Слоеви За Почетници

Меки Пастелни Стапчиња, Бои Богата Боја Меки Пастели Лесни За Ми Избледување Преносни Лесни За Употреба За Слоеви За Почетници

DEN 3.33

Залиха
Достапно за нарачка

Меки Пастелни Стапчиња, 24 Бои Богата Боја Меки Пастели Лесни За Мешање Бледнеат Преносни Лесни За Употреба За Слоевитост За Почетнициспецификација : Тип На Ставка : Меко Масло Пастелен Сетматеријал : Пигмент, Лепило : Прибл. 2,9 х 0,9 х 0,9 см / 1,1 х 0,35 х 0,35 во 0,1 до 0,2 См Грешка При Рачно Мерењекористете : За Занаетчиски Проекти, Сликање, Мешање, Слоевитост, Список На Пакети За Боење : 24 х Меко Масло пастелни 24 БОИ : Пастелите за Цртање се направени од безбедни пигменти, 24 бои, светли, богати, слоевити, меки и лесни за мешање. ОПСЕГ НА ПРИМЕНА : Мек пастелен сет непречено тече за занаетчиски проекти, сликарство, мешање, слоевитост, боење. БЛЕДНЕАТ : Меките пастели се отпорни на светлина и бледнеат со текстурирано чувство што ќе ги однесе вашите уметнички дела на следново.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 351.84

Возбудлива алатка за цртање, сликање и мешани медиумски пристапи, овие дискови се исклучително меки и т�

DEN 1.33

Сенелие ЕкстраМек Полупастелен 6Стап Сет, 11 / 4 " х 1 / 2", ЕкстраМеките Пастели На Смарагд Сезенелие беа соз�

DEN 3.33

Ова е кредата што го премостува јазот помеѓу меките и тврдите пастели Има остар раб на тврд пастел и мек�

DEN 279.84

Навлажнете Капетан Креативни Магични Нули со влажна хартиена крпа или сунѓер и тие магично се држат едн