.

.

Одлична цена
Авион 12 Паралелна Стегач

Авион 12 Паралелна Стегач

DEN 2.33

Залиха
Достапно за нарачка

Овој ЏЕТ® 12-Инчен Паралелен Стегач произведува силни, сигурни зафати за сите видови работни места. Создава држење од 90 степени што ги одржува материјалите на место за сушење, квадрат и други важни задачи. Оваа паралелна стегач за Млаз вклучува Систем За Мерење Прецизно правило на лентата, за да можете да ја поставите позицијата на лентата до точната големина што ви е потребна за секоја работа. Неговиот чкрапало За Лизгање Ги поместува вилиците на наведената локација, каде што можете да додадете дополнителен притисок по потреба. Овие вилици од композитна смола се справуваат со силен притисок без пукање и се спротивставуваат на лепилата. Кога сакате да ја користите оваа алатка за стегање како распрскувач, само заменете ги вилиците за да бидат свртени едни од други. Рачката sumogrip® на алатката ги одржува вашите прсти удобни, а нејзиниот тесен профил ви дава многу простор за работа од двете страни на уредот. Млазната паралелна клешта обезбедува до 1.000 килограми притисок. Стилот на стегач од 90 степени држи материјали рамни и квадратни. Системот за мерење На Прецизно Правило ја покажува точната големина на стегачот. Млазната клешта користи активирач За Лизгање За брзо димензионирање. Вилицата од композитна смола се справува со сериозен притисок и се спротивставува на адхезијата. Вилицата се менува за функционалност на распрскувачот.

Спецификација

Избор на клиент