.

.

Одлична цена
Трговска марка ликовна уметност „Локус II“ платно уметност до јуни Ерика Вес

Трговска марка ликовна уметност „Локус II“ платно уметност до јуни Ерика Вес

DEN 2601.60

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : јуни Ерика Весссубјект : Апстракт Стил : Индустриски прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има сиви форми што пополнуваат апстрактен состав. Истакнати бои : Бела, Греј, Тан Светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сиви форми пополнуваат апстрактен состав.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 1.33

Уметник : Wyannes Ubject : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничк�

DEN 639.84

Тема : Поп Артистил : Современа Производ Тип : Сребрена рамка, црна матка, акрилна трговска марка ликовна

DEN 1.00

Уметник : Vision Studio Subject : Abstract Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова подготвено за ви�

DEN 2.00

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметност „�

DEN 1.33

Апстрактна Avenue Wall Art Canvas Prints 'Cosmos' боја жолт, сино космос, е вешто изработено модерно уметничко дело од ви

DEN 639.68

Авенија на пистата Наутичка и крајбрежна wallидна уметност платно „Curro Cardenal“ Дневна пауза 'крајбрежни п�

DEN 255.84

Runway Avenue Animals Wall Art Canvas Prints 'Frog' ’’ ’’ ’’ ’’ ’’ ’и диви животни зелена, бела жаба, е вешто изработено мо

DEN 639.68

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа производ Тип : рамка од бреза, бела мат, акрилна трговска марка ликовн�

DEN 2601.60

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, ова подготвено да се обеси, соз�

DEN 1.67

Убивањето, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна бронзена боја, о

DEN 639.68

Уметник : Дебора ДонешеОнјубјект : Транспортен стил : Beachy Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност О�

DEN 3.33

Уметник : јуни Ерика Вес Тема : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано плат�

DEN 1.67

Cујорк, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна црна боја, овој лико