.

.

Одлична цена
4-5ft. Флертно дрво од праска - тежок производител на овошје - Потребни се средни часови за студ

4-5ft. Флертно дрво од праска - тежок производител на овошје - Потребни се средни часови за студ

DEN 0.33

Залиха
Достапно за нарачка

Пратењето на праска, познато и по своето научно име Prunus persica „Florging“, е јужно праска дрво кое го разви Универзитетот во Флорида за постојано производство на големи количини на свежи праски во потопла клима. Ова дрво од праска бара 500 студени часови и произведува автобуси со неверојатно слатко, полу-клингстон овошје. Грижата за оваа праска е навистина едноставна. Florkубовта на флорката е во полно сонце и влажна добро исцедена почва. За постојано да добивате овошје, проверете дали е добро наводен и вистинското ѓубриво за постојано испорака на хранливи материи на дрвото. Оваа сорта на праска е само-опрашување, но ќе има корист од вкрстено опрашување сорта како што е Flord Acrest, друга сорта развиена од Универзитетот во Флорида. Поволното растение за секој двор што ја прави праската, познато и со научното име Прунус Персика „Флорење“, е овошје што се опрашува што ќе произведе уште повеќе со вкрстено опрашувач, како што е праската на Флордрест. Ова разноврсно овошје може да се јаде свежо, да се готви во џем, па дури и да се исече за салата или таблата со charcuterie. Оваа сорта нуди големо полу-клингстон слатко овошје со цврсто месо, совршено за јадење свежо од дрвото. На флоркањето му требаат само 300 студени часови за производство и ќе напредуваат во повеќето јужни држави, растејќи во зоните на цврстина на УСАА од 6 до 10. Оваа разновидност на праска дрво е неверојатно отпорна на болести и штетници, што го прави одличен додаток на вашиот двор! Ова дрво од праска може да порасне висока до 15 метри и ширина 15 метри со целосна зрелост, обезбедувајќи многу простор за гранки за да растат овошјето. Добијте ги вашите денес! Свежо овошје - Уживајте во голема жетва на праски свежо од вашето дрво секоја година!. Повеќенаменско овошје - Оваа разновидност на праска може да се користи во џем, желе, сушени, исечени или да се јаде свежо од дрвото!. Лесен за грижа за - откако ќе се воспостави во вашиот двор, нема потреба да направите дополнителна количина на грижа . одгледувани во САД - овие растенија се засилени и се испраќаат локално во Флорида . Бродовите директно до вас - има Нема потреба да доаѓате во продавница лично, можете да добиете висококвалитетни растенија доставени директно во вашиот дом!.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 1439.84

Боровинките на Брајвел се боровинки со зајаци кои создаваат извонредни приноси на длабоки сини, бобинк�

DEN 1439.84

Едно од најпопуларните дрвја на Персиммон, Фујугаки или Фују, е мало листопадно дрво кое произведува ов�

DEN 1439.84

Темно црвените цреши му даваат на името на Кармин Скапоцен камен Оставете ги црешите да созреат на дрво�

DEN 1.67

Популарна сорта, дрвјата од сливи од Санта Роза даваат темно црвено овошје што е вкусно слатко Одлично з

DEN 2.67

ТОЧКА СПЕЦИФИКИ Бренд : Дрво Растителна Форма : Голи Корен Тип : Овошје И Овошни Дрвја Фаза На Раст : Вегет