.

.

Одлична цена
Веки Чоколаден Фондан Гипс Епоксиден Силиконски Печење Креативна Торта Мувла Сунѓер Торта Гел За Печење

Веки Чоколаден Фондан Гипс Епоксиден Силиконски Печење Креативна Торта Мувла Сунѓер Торта Гел За Печење

DEN 1.00

Залиха
Достапно за нарачка

Чоколаден Фондан Гипс Епоксиден Силиконски Печење Креативна Торта Мувла Сунѓер Торта Гел За Печењебојка : како што покажува сликата1. За првата употреба, ве молиме исчистете го и нанесете слој путер на . Оваа операција може да го продолжи животниот век на и нема потреба од оваа операција потоа.Чекори за употреба : 2. Не исплакнете со ладна вода веднаш откако ќе ја напуштите рерната за да го продолжите работниот век. 3. Измијте со вода и разредена или измијте во машина за миење садови. 4. Не користете корозивна или пена за чистење. 5. Осигурајте се дека силиконот е целосно исушен пред секоја употреба и складирање. 6. При печење, силиконот треба да се отвори на рамниот плех за печење. Не дозволувајте с да биде суво печен. На пример, ако наполните 3 секунди во шест континуирано, пополнете ги другите 3 празни со вода. 7. Кога печењето е завршено, ве молиме целата тава за печење од 8. Торта силиконски с, чоколадо силиконски и ледени садови силиконски с може да се користи во печки, печки и микробранови печки, и не смее да се користи директно на или електрична енергија, или директно над грејната плоча или под скара. 9. Не користете остри алатки за гребење на силиконот и не влечете го насилно. 10. Силиконските меми лесно можат да апсорбираат поради статички електрицитет. Ако не ги користите долго време, ве молиме чувајте ги во хартиена кутија и чувајте ги на ладно место.2. Не отворајте директно пламен или извори на топлина и не пристапувајте кон остри предмети.3. При печење, внимание на поставување на во центарот или долната положба на рерната за да се избегне блиску до грејниот дел од рерната. 4. Кога печењето ќе заврши, носете топлинско-изолациски ракавици и друга топлинско-изолациона опрема за да ја извадите од рерната и почекајте некое време да се излади пред да умрете. За работа, ве молиме повлечете го и допрете го дното на до лесно де. 5. Бидејќи силика гелот се загрева брзо и рамномерно, времето за печење е различно од она на традиционалните метални с. ве Молиме внимавајте да го прилагодите времето за печење. 6. Кога Рејтинг На Температурата : -40 Целзиусови До +230 Целзиусови Овие Секачи Се Идеални За Употреба Со Низа И Не - Материјали,Вклучувајќи : Погоден за Торта,кекс,желе ,мраз,сапун, Марципан Сам Готвење Или Занаетчиски Глини Итн. Тој Е Мек И Лесен За Употреба. 1. Промешајте Ги Состојките За Правење Торта Според Рецептот За Правење Торта И Ставете Ја Во Силиконската Торта . 2. Ставете Ги Материјалите Според Обликот На Силиконската Торта За Да Ја Обликувате Тортата.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 2.33

Оваа предсопственост ставка е нежно се користи и во добра состојба Нежно Се Користи Мало Носење На Ткае�

DEN 239.84

Женски Римски Стил Дијамантски Лизгачки Рамни Сандали Обични Влечки Чевли За Свадба На Плажа ЗАБЕЛЕШКА

DEN 528.00

Женски Дуксер Со Долги Ракави Моден Кружен Врат Печатени Врвови Дуксер Лабава Секојдневна Пуловер Fall З�

DEN 1.67

Големина на производот должина на Ридот 7,5 см капа 54см60см капа 12см, материјал на производот : памук.Исклу

DEN 2.67

Опис : Пол : Жени, Жени, Дами, Дама, Женски Стил : Чизми За Дожд, Чевли За Дожд, Градинарски Чевли, Работни Чи

DEN 239.84

Големина : XL САД : 14 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 18 ЕУ : 46 Биста : 106cm / 41.73" Ракав : 26cm / 10.24" Должина : 71cm / 27.95" Големина : XXL

DEN 399.84

Светла за Автомобилска Решетка, ДНЕВНИ Светла ЗА Ветер, Предни Помошни Светла, Украсни Ветерни Светла, Б

DEN 3.00

Со својот ултра лесен пловечки енергетски среден ѓон, Тактичката Серија Floatride Energy обезбедува амортизир�

DEN 2.67

Ја елиминира потребата ЗА автопатската лента ОЕМ Ги користи сите залихи за лесна и чиста инсталација.Ов

DEN 11647.68

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 2.67

Преференцијалната цена и квалитетот на горното ниво се наш врвен приоритет.Почитуван Клиент : за да изб�

DEN 223.84

Папучи За духови на земјата За Жени Папучи Домашни Сандали Ткаат Рамни Цвеќиња На Плажа Влечки За Дишењ�

DEN 399.84

Јуни Ericка Вес претставува прекрасно Уметничко Парче Од Ѕидот Од 15х18 Бели Модерни Дрвени Рамки, насловен

DEN 1.00

Агли Компанија Машина Перат Затворен Правоаголник Преодна Небесно Сина Површина Килими, 6 "х 9" Дизајнир�

DEN 3.00

Лето Плус Големина V Вратот Без Ракави Џеб Колено Џеб Повик Вратоврска Боја Печатење Комбинезон За Жени

DEN 0.67

Денот на вљубените Дете Фустан со бонбони разговор срца вели ДЕКА СЕТО тоа Е ЗА БОНБОНИ СРЦА Вашето мале

DEN 2.67

апсуј Машки Дуксери Царинење Врвка За Влечење Полн Патент Со Качулки Графички Отпечатоци F И Зима Фитне�

DEN 0.67

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000тите години на различни отпечатоци Сите с

DEN 2.33

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашата 100% Памучна Унисекс Екипаж Вратот Бела П

DEN 1.33

е инчи во големина и Овој Отпечаток Од Постер ќе направи совршен додаток на вашиот дом или канцеларија и

DEN 3.00

Боите може да бидат малку различни во зависност од компјутерот и поставките прилика : Лежерна Дебелина :

DEN 399.84

Жени Мек Шифон Отворени Предни Проѕирни Кардигани Со Долги Ракави За Вечерен Фустанкарактеристики : Ка�

DEN 3.00

Женски обичен печатен двоен џебен кардиган со средна должина темно зелен Ххххххлдескрипише : Материјал

DEN 2.00

Машка Унисекс Секојдневна Маица ДЕНОТ НА СВЕТИ Патрик 3д Печатење Графички Принт Со Долг Ракав Врвна Се�

DEN 3.33

Ве молиме, љубезно забележавте дека Оваа ставка Ја продава Луетбиекс од пазарот Џојбај.Здраво! Добредој

DEN 243.04

Слатка Пита Бебе И Мало Девојче Пиле Грашок 4 Парче Тесна Облека за спиење Измешајте и совпаѓајте за раз�

DEN 303.20

Опис : [ИЗДРЖЛИВ] чекан чекан за резба на Кожа изработен од висококвалитетен најлонски гумен чекан, рачк�

DEN 2.67

Опис : Пол : Мажи, Маж, Малестил : Рамни Сандали, Сандали На Плажа, Летни Сандали, Секојдневни Сандали, Кожн