.

.

Одлична цена
Трговска марка ликовна уметност 'Kintyre Plus' Canvas Art by Peter McClure

Трговска марка ликовна уметност 'Kintyre Plus' Canvas Art by Peter McClure

DEN 1530.08

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Питер МекКлурсјукт : Пејзаж-апелатива : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две планини од двете страни на рамката. Питер Хуго МекКлуре е роден на 19 август 1947 година во Венеција, Италија. Тој бил школуван во Англија и продолжил на понатамошни студии по уметност и архитектура; Таму развил симпатија кон Де Стил, Бау-Хаус, конструктивизам и дадаизам. Пикасо рече "Нема такво нешто како апстрактно сликарство ". Меккур вели дека "Сите слики се апстракција на вистината "; Единствените универзални вистини се математички. МекКлур има изложено главно геометриски слики и конструкции/wallидни олеснувања во различни земји. Тој отсекогаш пишувал поезија и неодамна во форма на хаику, потврдувајќи го моето верување дека „ограничувањето на средствата предизвикува изразување “. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Две планини од двете страни на рамката.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 751.84

Боја браници, браници и повеќе Со Бои од ER сјај заврши спреј боја Нашиот оем точен НАТПРЕВАР ауди (LY7 G Кв�

DEN 207.84

Атлетик работи кратко печатено од женска мала тежина е симпатична, удобна и разноврсна Совршено е да се

DEN 2.33

Одржливата кошула со долга ракава на Чапс, Одржливата лесна кошула е лесна грижа и лесно носење...

DEN 1.00

Сезона : umn, Зима Тип на ракави : Табела Со Долги Ракави : Големина : 80 Препорачана Возраст : 1224 Месеци Биста

DEN 2.33

Овој оригинален висококвалитетен уметнички принт Од Преса За Фенери може да се пофали со остри детали и

DEN 127.84

Опис r r Оваа ставка е произведена со врвен материјал за издржлива и долготрајна употреба Тој е дизајнир�

DEN 457.44

Ништо не ја надополнува вашата гардероба како овој фустан од каросеријата Исклучително затегната ткае�

DEN 414.08

Земја на баба Меј Натуралса Мала независна компанија, имаме построги контроли на квалитет и пократко вр

DEN 1.00

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурална wallидна уметност

DEN 479.84

Суровината на вградениот лист е полиестер микрофибер со камена и четкана технологија Отпорен на дамки,

DEN 2.67

ЗАБЕЛЕШКА ЗА ИСПОРАКА : Сите налепници се испраќаат во висококвалитетни крути поштари за да се заштитат