.

.

Одлична цена
Dayco обликувано црево за радијатор, трим за да се вклопи

Dayco обликувано црево за радијатор, трим за да се вклопи

DEN 1.67

Залиха
Достапно за нарачка

DAYCO® Molded Radiator and Bypass Hose Designed to replace original equipment manufacturer hose, Dayco Molded Radiator and Bypass Hose are built with knitted reinforcement and EPDM construction which provides high strength and resistance to oil, mud, salt, road debris, ozone, coolants, and Температурни варијации од -40 F (-40 C) до +257 F ( +125 C) кои се потребни за замена на цревото OEM. Внатрешната основна цевка е засилена со плетена рајон за максимална јачина и отпорност на пукање за животот на цревото. Dayco обликуваниот радијатор и цревото за бајпас има удобен пластичен ремен за виси за брза и лесна трговска марка. Покрај исполнувањето на SAE J20 R4, барањата од класа Д-1, ова црево сега е дизајнирано да ги исполни електро-хемиските барања од типот EC, како што е наведено во SAE J1684. Карактеристики и придобивки : Направени со синтетички гумени соединенија на EPDM кои обезбедуваат отпорност на влошување од озонот, течностите и температурните варијации од -40f (-40 C) до +257 F ( +125 C) Внатрешната основна цевка е засилена со плетен рајон за максимална сила и Отпорност на пукање за животот на цревото ги исполнува SAE J20 R4, барањата од класа Д-1 за подобрено црево за услуги ги исполнуваат електро-хемиските барања од типот EC, како што е наведено во SAE J1684; што го елиминира предвременото влошување на внатрешната цевка предизвикана од изградбата на статички електрични такси ограничена тригодишна гаранција за гаранција на Dayco, обликувано црево на радијаторот, трим за да се вклопи.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 0.67

Acdelco Професионално обликувано црево за ладење на течноста за ладење Acdelco Professional, премиум црева за ладење

DEN 1.00

Црево, обликувано (само acdelco ситемера) црево за ладење на радијаторот Дополнителни карактеристики Боја :

DEN 2.67

Цревата за ладење на радијаторот Гејтс изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и з

DEN 1.33

19641965 Buick Special Dupe Radiator Coolant Hose (Base / Deluxe) Fits : 1967 Special V8 4.9 L Automatic Automatic 2Door Coupe1966 Special V8 4.9 L Automatic 1967 Special Deluxe V8 4.9 L 2

DEN 3359.84

Црево, обликувано (само acdelco ситемера) црево за ладење на радијаторот Дополнителни карактеристики Боја :

DEN 435.04

Стеќањата на цревата на моторните производи се дизајнирани, инженерски и тестирани за да се исполнат из

DEN 1887.52

Оригинално обликувано црево за ладење Оригиналното црево за ладење е оригинален дел, во кутијата на про

DEN 1.67

Единствените делови препорачани од компанијата „Форд мотор“ за возилата Форд и Линколн...

DEN 1918.40

За европски возила, А.П.А Произведува бренд на делови од URO делови за делови за замена на квалитет, кои ги

DEN 4735.68

Моторна радијаторска радијаторска црева Моторна радијаторска црева за радијатор се вклопува Изберете

DEN 352.80

Мекеј обликувано црево за радијатор Мекеј ја користи водечката технологија и соединенија во водечка гу

DEN 1.33

Црево, обликувано (само acdelco ситемера) црево за ладење на радијаторот Дополнителни карактеристики Боја :