.

.

Одлична цена
Пумпа за гориво компатибилен со 1996 година- Chevrolet Cavalier Poniac Grand Am 4Cyl 6Cyl 2.2L 2.4L 3.1L со единица за испраќање

Пумпа за гориво компатибилен со 1996 година- Chevrolet Cavalier Poniac Grand Am 4Cyl 6Cyl 2.2L 2.4L 3.1L со единица за испраќање

DEN 1.33

Залиха
Достапно за нарачка

Специфит на производи : Директна Fit Quantity Продадена : Продадена индивидуално Операција : Електричен конектор : 1 Електричен конектор; Стапка на конектор за конектор на сечилото со 4-постепено : 32 галони/час за испраќање на час Вклучено : Со единицата за испраќање на гориво за испраќање на единицата за делот : E3919 M, 19179626 Replaces OE Број : 19179626 Warranty : 1-годишна 1-годишна неограничена милест гаранција на пумпа за пумпа за гориво, испорачајте ја вистинската количина на гориво за сите товари и сите оптоварувања и брзина. Изградени за последно и инженерство за чист, конзистентен проток, пумпите за возење на гориво се подготвени да ги вратат непречните перформанси и супериорната ефикасност на вашиот мотор. Феации и придобивки : Ангажирани производство на внатрешните компоненти се во согласност со ISO 9001 и QS 9000 производствени стандарди и претрпеа ригорозни електрични, Притисок и тестирање на сензорите. Делумноста на електричното дејство за пумпање Одржува енергетски ефикасен излез, без оглед на мешавините на додавање на горивото што влегуваат во системот. Пластика со голема јачина и антикорозивни легури, машински за одржување на најмалку 1 милион циклуси во рамките на услужниот живот на возилото. Сценарот спречува честички со големина на микрони да се лизгаат во системот. Коректна обликување на фитформ и димензионално точна пумпа овозможуваат соодветно монтирање во резервоарот или надвор од тенк.compabtital со следниве возила : Buick96-98 Skylark Custom96 Skylark Olympic Gold Edition96-97 Skylark (подмодел : Gran Sport, ограничен) Chevrolet97-98 Cavalier RS96-98 Cavalier (подмодел : база, LS, Z24) Olds Mobile96, 98 Achienca S96-97 ACHITCE (подмодел : SC, SL, SL, SL) Pontiac96-98 Grand AM (Dummodel : GT : GT , SE) 96-98 Sunfire (подмодел : GT, SE) го заменува бројот на ОЕ : 19179626. Број на размена на делот : E3919 M, 19179626.

Спецификација

Избор на клиент
DEN 728.96

Пумпи за гориво ЗА замена НА HFP,модули, склопови и компоненти на комплетот се дизајнирани да ги исполнув�

DEN 0.67

Специфит на производи : Директно фитквантност Продадена : Продадена индивидуално Операција : Електриче�

DEN 3.00

Погоден за : 19911996 За Доџ Дакота 2.5Л19911993 За Доџ Дакота 3.9Л19911993 За Доџ Дакота 5.2 Л [Компатибилност] ЦЦИЈУ пум

DEN 1.33

Специфит на производи : Директна Fit Quantity Продадена : Продадена индивидуално Операција : Електричен конек

DEN 2.33

Специфит на производи : Директна Fit Quantity Продадена : Продадена индивидуално Операција : Електричен конек

DEN 2.67

PRODUCT SPECIFICSFit : Direct Fit Quantity Sold : Sold individually Operation : Electric Flow Rate : 21 gallons / hour Fuel Sending Unit Included : with Fuel Sending Unit Inlet Type : Strain

DEN 1898.56

Специфит на производи : Директна Fit Quantity Продадена : Продадена индивидуално Операција : Електричен конек

DEN 2.67

Помага при испорака на сигурна понуда на гориво на моторот, GMпрепорачан за замена на делот за оригиналн�